Føl


   

   Hingste/ Hoppe. føl  

 

Hingste føl


Alfred født 05042019 rød, fra Lene og Henning Kristensen Viborg
F. August EJYH 2687 M. Klara HJY 21028
 MF. Clinton EJYH 2646  
 1 Præmie Ærespræmie fra Anne Mette Møller
.
Lancelot født 07032019 rød, fra Helle Dalsgaard Ullits  
F. Atlas JYH 2733 M. Isolde HJY 21072
 MF. Fredrik Morsø EJYH 2666.
1 Præmie.

Sixten Sparre  født 18032019 lys rød, fra Helle Dalsgaard Ullits
F. Max JYH 2735 M. Hedvig HJY 21069
MF. Fredrik Morsø EJYH 2666.
1 Præmie.

Aslan født 11042019 lys rød, fra Line og Joan Bendixen Farsø
F. Max JYH 2735 M. Athena HJY 21101
 MF. Kikhavn^s Gunnar EJYH 2646.  
1 Præmie.

Skjalm født 24042019 rød fra Martin Elkjær Sørup.
F. Luke EJYH 2698 M Silje HJY 2101
9 MF. August EJYH 2687.
1 Præmie.

Hoppe Føl

Dybdals Annebel født 09042019 rød,  fra Per og Sonja Kristensen  Stoholm.
F. August EJYH 2687 M. Katrine HJY 21074
 MF. Kalle EJYH 2695 .
1 Præmie Årets føl Ærespræmie fra Den Jydske Hest Østjylland.

Sophie født 27032019 rød  fra Helle Dalsgaard Ullits
F. Cæcarion EJYH 2720 M. Antoinette HJY 20950
MF. Fredrik 111 EJYH 2644.
1  præmie Ærespræmie fra Hanne og Jørgen Elkjær.

Ulrikka født 29052019 lys rød fra Helle Dalsgaard Ullits
F. Max JYH 2735 M. Eleonora EJY 20981
 MF Fredrik Morsø EJYH 2666
1 Præmie Ærespræmie fra Helle og Per Thomsen.
 
Juliane Marie født 05032019 rød, fra Helle Dalsgaard Ullits.
F. Atlas JYH 2733 M Caroline Mathilde EJY 20982
 MF. Fredrik Morsø EJYH 2666.
1 P.
 
Alma født 09032019 rød, fra Flemming Nielsen Gedsted
F. Atlas JYH 2733 M. Alexandrine Hjy 21070
 MF. Fredrik Morsø EJYH 2666
1 P.

Mia født 15042019 rød , fra Jørgen Buur Pedersen Sørup
F Luke EJYH 2698 M Mikkeline HJY 21008
 MF. Mosegaardens Lukas EJYH 2658.
1 Præmie.

Thorups Sally født 09032019 rød, fra Gunda og Hans Jørgen Knudsen Thorup.
F. Atlas JYH 2733 M. Thorups Nelli HJY 20890
 MF. Holger Danske EJYH 2632
1 Præmie

Honey født 11042019 rød, fra Inger Iversen Løgumkloster.
F. Rangstrupsgårdes Hertug JYH 2713 M. Holly HJY 20808 MF. Herkules EJYH 2585.
1 Præmie.
 
Thorups Selma født 25042019 sort, fra Gunda og Hans Jørgen Knudsen Thorup.
F. Max JYH 2735 M. Thorups Sara HJY 20953
 MF. Holger Danske EJYH 2632
1 Præmie.
 
Adela født 13042019 brun , fra Helle Dalsgaard Ullits
F. Max JYH 2735 M. Dagmar EJY 20911
 MF. Holger Danske EJYH 2632.
1 Præmie

Selena født 04042019 rød, fra Helle Dalsgaard Ullits
F. Atlas JYH 2733 M. Cleopatra  HJY 21044
MF. Fredrik Morsø EJYH 2666.
1 Præmie.





     
                 
   
           
   





Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

15.09 | 11:45

Tak for de pæne ord Helle, har det bedst når tingene er i orden.
Også stor tak til for jeres dejlige sted.

...
09.09 | 08:23

Hvor er det dejligt, at der allerede samme dag som kåringen har været, er lagt billeder og tekst ind, Flot !!!!
Tak for en dejlig dag

...
29.10 | 07:40

Tusind tak for en meget overvældende weekend, det var næsten mere end jeg kunne klare og huset kunne rumme. men uden alle gode hjælpere kunne det ikke gå. N.H.

...
11.10 | 20:25
Kåring Nibe 2019 har modtaget 1
Du kan lide denne side
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE